A legtöbb embernek még 100 ezer forintja sincs félretéve egy hirtelen felmerülő kiadásra.


Tragédia Kocson: az életével játszik, aki "csodaszereket" rendel interneten - Nehézfémet kevernek a meddő anyák szirupjába

Tíz magyar emberből hatan kétségekkel tekintenek arra, hogy egy váratlan, 100 ezer forintos kiadást kölcsön nélkül fedezni tudnának – derül ki egy friss felmérésből. Eközben állandóan azt hallhatjuk, hogy az infláció csökken, a reálbérek emelkednek, és általában javul a lakosság anyagi helyzete. Vajon hol húzódik a határ az elmondottak és a valóság között?

- Egy felsőbb rétegnek lehet, hogy javul, de sokaknak nem, és a kettő statisztikai átlaga torz eredményt ad. Míg vannak, akiknek több a megtakarítása, egy széles tömegnek a számlák befizetése is gondot okoz, nemhogy félretegyenek. Növekszik a szakadék, ami a módosakat a szegényektől elválasztja.

Ez a 60 százalék nagyon rosszul hangzik. Mi okozza ezt a nyomorúságos helyzetet?

A kétéves inflációs csúcsot sokan csak úgy tudták átvészelni, hogy a megtakarításaikhoz nyúltak, ám ezek a források mára kimerültek.

A reálbérnek hosszú távon folyamatosan emelkednie szükséges, ami azt jelenti, hogy a jövedelmünk üteme gyorsabban kell, hogy növekedjen, mint az infláció mértéke.

Van erre esély? Vagy jöhet megint egy ilyen durva infláció?

Related posts