A Pénzügyminisztérium két osztályvezetője nyilvánosan elismerte bűnösségét a korrupciós ügyben, amely komoly felháborodást keltett a közvéleményben.
2022 áprilisában robbant ki egy több minisztériumot is érintő korrupciós botrány, amelybe 150 ügyész és rendőr több helyszínen csapott le elsősorban minisztériumi tisztségviselőkre. A sajtóértesülések szerint a nyomozás azt követően indult el, hogy az ügy egyik szereplője nejlonzacskóba csomagolt készpénzzel akart luxusautót vásárolni egy szalonban, azonban a magyar jogszabályok kétmillió forint felett csak kártyás vásárlást engednek meg.
A vesztegetési botrány során a Központi Nyomozó Főügyészség februárban 54 személy ellen emelt vádat. Az elsőrendű vádlott, K. Tamás esetében nem csupán százmilliós értékű vagyon, hanem egy BMW és egy Rolex karóra is lefoglalásra került, és akár tíz év börtönbüntetésre is számíthat. A vádlottak között megtalálható Karsai Tamás volt helyettes államtitkár is, aki négy évnyi szabadságvesztésre nézhet, továbbá Barta-Eke Gyula, egy korábbi állami cég vezetője, aki öt év börtönre számíthat. Emellett V. Istvánt is megvádolták, aki Hadházy Ákos országgyűlési képviselővel együtt dolgozott a korrupciós ügyek feltárásában.
Az évek óta elhúzódó ügy november 21-i tárgyalásán pénzügyminisztériumi tisztségviselők adtak számot. A 24.hu beszámolója alapján a meghallgatás első alanyaként az ügy másodrendű vádlottját, K. Lászlót, akit "az Öreg" néven is ismernek, idézték be.
Az Öreg 2014-től volt a Pénzügyminisztérium munkatársa, karrierje elején volt osztályvezető, majd később pályázatkezelési főosztályvezető-helyettes is lett. K. Lászlóra hét év börtönt kértek az ügyészek, beismerés esetére, továbbá végleges hatályú eltiltást a közszolgálati tisztviselői foglalkozástól, 50 milliós vagyonelkobzás, 2,6 milliós büntetés, és hét évre a közügyektől is eltiltanák. K. László nem ismerte be bűnösségét a csütörtöki tárgyaláson.
Az Öreget követően a harmadrendű vádlott, akit "a Kedves" néven ismernek, Cs. Károly Péter néven szerepel. Az ügyészség öt év börtönbüntetést indítványozott számára, emellett kérte a közszolgálati tisztviselői tevékenységtől való végleges eltiltást, valamint 52 millió forintos vagyonelkobzást is, amennyiben a vádlott elismeri bűnösségét. A Kedves élt ezzel a lehetőséggel, és beismerte bűnösségét, amit a bíróság elfogadott.
Ezután következett M. Péter, akit a bíróság negyedrendű vádlottként ismer el, és aki a köznyelvben csupán "A másik Peti" néven ismert. Ő is elismerte bűnösségét, ami összhangban áll a vádiratban foglaltakkal. Ennek következményeként öt év börtönbüntetésre számíthat, emellett véglegesen eltiltják a közszolgálati tisztviselői pozíciók betöltésétől. Továbbá a hatóságok 37 millió forintos vagyonelkobzást is kérnek ellene.
R. László, aki az ötödrendű vádlott szerepét tölti be, elismerte bűnösségét. A vád képviselője négy és fél évnyi börtönbüntetés kiszabását indítványozta számára, emellett pedig hatmillió forint értékű vagyonelkobzást is kértek.