Aranyeső köszöntötte a gyulai mazsorettfesztivált – képgalériával és videóval gazdagítva!
Látványos programnak adott otthont szombaton Gyula. A II. Gyulai Országos Mazsorett Fesztivált rendezték a helyi művelődési központban a Gyulai Grácia Mazsorett Együttes szervezésében.
Az Országos Mazsorett Fesztiválon kilenc város 18 csoportja vett részt, összesen 200 mazsorett lépett színpadra a rendezvény során - tájékoztatott Rábai Szilvia művészeti vezető, egyesületi elnök.
Országos Mazsorett Fesztivál: A tavalyi rendezvény már igazi sikerélményt nyújtott!
Az együttes tavaly első alkalommal rendezte meg országos fesztiválját, amely egyben hazai versengésnek is otthont adott, ahol a hasonló programokat díjazták. E verseny keretében a gyulai fesztivál 2024-ben a második helyezést szerezte meg, és a díjátadóra szombaton került sor, egy ünnepélyes ceremónia keretein belül.
Aranyszínű esőcseppek táncoltak a levegőben.
Szombaton a Grácia Mazsorett Együttes Hibiszkusz és Tűzkő csoportjai igazi aranyesőben fürödtek, hiszen a show és pom-pon kategóriákban arany és kiemelt arany okleveleket zsebeltek be. Ráadásul mindkét csoport elnyerte a Mosoly-díjat is, ami még tovább emelte a hangulatot. Nagy Léna tambur-major díjjal gazdagodott, míg a fiatal, mindössze 16 éves S. Kovács Admira egy koreográfiai díj büszke birtokosa lett. A rendezvény során a gyulai együttes legfiatalabb tagjai is bemutatkoztak a színpadon, és hatalmas tapsvihart arattak. Az egész napos esemény igazi látványossággá vált, ahol a résztvevők egy felejthetetlen show műsor részesei lehettek.




