Elviselhetetlen hőhullám sújtja a tájat, a forróság határvonalait feszegetve próbára teszi az emberi túlélés képességét.

Idén Indiában és Pakisztánban a megszokott időpontnál korábban és sokkal intenzívebben érkezett meg a nyári hőség, amely több százmillió ember életét keseríti meg a mindennapokban.
Egyes régiókban a hőmérséklet elérheti a 49 °C-ot is, ami a Föld legforróbb helyeinek szintjével vetekszik. Ez a rendkívüli forróság próbára teszi az emberi túlélés határait, és súlyos gondokat okoz az energiaellátásban, a mezőgazdaságban és az egészségügyi ellátásban.
Az állandósult, akár napi 16 órás áramkimaradások súlyosan megnehezítik a hűtést, így tovább súlyosbítják a hőhullámok következményeit. A mezőgazdaságban dolgozók és más foglalkozású emberek számára az extrém hőség nem csupán rosszullétet és egészségügyi problémákat okoz, hanem megélhetési válságot is eredményez. A termények fejlődése a szárazság és a vízhiány miatt jelentősen lelassul, ami komoly gondokat okoz a megélhetés szempontjából.
Gyilkolhat is a forróság
A várandós nők és újszülöttek különösen ki vannak téve a hőhullámok veszélyeinek, mivel a szélsőséges meleg körülmények koraszülésekhez és egyéb egészségügyi problémákhoz vezethetnek. Klímaszakértők figyelmeztetnek arra, hogy a jövőben a hasonló, extrém hőmérsékleti anomáliák egyre gyakoribbá és erősebbé válhatnak. India és Pakisztán a klímaváltozás legsúlyosabban érintett területei közé tartozik, ezért elengedhetetlen, hogy intézkedéseket hozzunk a hatások mérséklésére és a legsebezhetőbb közösségek védelmére. A hőség olyan mértékeket ölthet, hogy a test képtelenné válik a hőleadásra, ami túlhevüléshez, sőt végső soron halálhoz is vezethet – figyelmeztet a koponyeg.hu.