Íme a Netflix legjobb 20 filmje, amelyeket mindenképpen érdemes megnézni!


A Netflix hatalmas filmes kincstára szinte végtelen lehetőségeket kínál, és nem könnyű eligibilis választásra bukkanni, amikor a tévé távirányítójával kalandozunk az éjszakai műsorok között. Hogy megkönnyítsük a döntést, itt egy válogatás húsz olyan filmről, amelyek garantáltan elnyerik a tetszésedet!

Válogatásunkban csupán két alapelv irányított bennünket. Először is, a kiválasztott filmeknek valóban kiemelkedő minőséget kell képviselniük. Másrészt tudatosan elkerültük azokat a klasszikusokat, melyek széles körben ismertek hazánkban, és valószínűleg már sokan látták őket. Ennek eredményeként nem szerepel a listán például a Mátrix, A keresztapa, A remény rabjai, a Hetedike, a Bridget Jones naplója vagy a Volt egyszer egy... Hollywood, hogy csak néhány ismerős címet említsünk, amelyek amúgy szintén elérhetők a Netflix kínálatában. Az általunk összeállított húsz film között mindenki felfedezhet új kedvenceket vagy olyan régi ismerősöket, amelyeket jólesik újranézni.

Ezt nézd meg, ha: nevetni akarsz

Will Ferrell népszerűsége nálunk jóval lassabban bontakozott ki, mint az Egyesült Államokban, így néhány korai klasszikusa elkerülte a hazai mozikat, és sokan még mindig nem ismerik őket olyan mértékben, ahogy kellene. Az egyik legemlékezetesebb filmje, a "Ron Burgundy legendája" a televíziózás férfias hőskorát parodizálja, amikor a csupán férfiakból álló hírolvasó csapatba váratlanul belép egy nő (Christina Applegate). Ron Burgundy, a hírolvasók sztárja, hirtelen aggódni kezd a vezető pozíciója iránt. A film tele van szenzációs poénokkal és szándékosan eltúlzott komikus elemekkel. Ha elnyerte a tetszésedet, jó hír: a második rész is elérhető a Netflixen!

Fedezd fel ezt, ha rajongsz a börtöni drámákért, a szabadulós kalandokért és Clint Eastwood lenyűgöző alakításaiért!

A San Francisco közelében elhelyezkedő Alcatraz szigete manapság múzeumként vonzza a látogatókat, de egykoron Amerika legnagyobb bűnözőinek gyűjtőhelyeként ismerték. Ez a börtön nem csupán a tenger zabolátlan áramlásaival, hanem a szigorú őrizettel is megnehezítette a szökések esélyeit. Mégis akadtak olyan bátor lelkek, akiknek sikerült elhagyniuk ezt a híres intézményt. Az ő izgalmas és drámai történetüket meséli el a Clint Eastwood főszereplésével készült, 1979-es filmklasszikus, amely máig lenyűgözi a nézőket.

Fedezd fel ezt, ha: szívből szereted a nosztalgia varázsát és/vagy a NASA lenyűgöző világát!

Milyen lehetett a NASA központjának szomszédságában felnőni a texasi Houstonban a Holdra szállás idején? Erre az egyszerű kérdésre ad lenyűgöző választ ez a szokatlan és rendkívül személyes animációs film, amit a rendező, Richard Linklater részben saját gyerekkori emlékeire húzott fel, és amit nézve kétpercenként csodálkozhatunk rá arra, milyen sokat változott a világ bő öt évtized alatt. Nosztalgiázás egy számunkra sosem létezett gyerekkorról.

Egy távoli amerikai farm, 1918-ban, ahol a szigorú édesanya árnyékában él Pearl, a fiatal lány, aki a vidéki élet szürkeségéből vágyik kitörni. Mindennapjai monotonitása elől a mozi világába menekül, ahol álmai színésznővé válásáról fantáziál. Elhatározza, hogy mindent megtesz, hogy elérje célját, és végre hátrahagyja a gyűlölt életét. Mia Goth lenyűgöző alakításában követhetjük nyomon egy lány mentális összeomlását, amelyet egy felejthetetlen nagymonológ tesz még intenzívebbé. A film nem csupán a vágyakozásról szól, hanem arról is, hogy milyen messzire elmegyünk álmainkért, még akkor is, ha az őrület határvonalán egyensúlyozunk.

Fedezd fel ezt, ha vonzanak az olyan krimik, amelyek nem kínálnak megnyugtató lezárást!

Ha David Fincher rendezőről beszélünk, általában az olyan filmjeit szokás emlegetni, mint a Hetedik vagy a Harcosok klubja. Ezzel könnyen vitába lehet szállni, de talán a legérdekesebb filmje mégis az igaz történeten alapuló Zodiákus, még akkor is, ha a bemutatása idején nem nyerte el a nagyközönség tetszését. A részletek bemutatásához mániákusan ragaszkodó rendező egy kétségbeesett, és megnyugtató befejezéssel sosem szolgáló nyomozásban merül el, ami sokkal inkább szól az ügyben nyomozó rendőrök és újságírók kálváriájáról, mint a hírhedt sorozatgyilkosról. Bónusz: Robert Downey Jr. és Jake Gyllenhaal mesteri alakítása.

Fedezd fel ezt, ha: vevő vagy a lírai, nosztalgikus kamaszélményekre!

Sofia Coppola a magyar közönség szívébe az Elveszett jelentés című filmjével lopta be magát, de ez nem jelenti azt, hogy debütáló nagyjátékfilmje, az Öngyilkos szüzek, ne lett volna figyelemre méltó. A történet öt Lisbon lány szemszögéből bontakozik ki, akik egy szigorú katolikus család tagjaiként nőnek fel. Ezek a gyönyörű lányok szüleik szoros fogságában élnek, távol a fiúktól. A film címe nem sejtet semmi jót: a lányok végül valóban eljutnak a végső döntéshez, és bár a film végére sem találjuk meg a miérteket, Coppola szándéka nem is ez volt. Ez a furcsa felnövéstörténet egy amerikai kisváros lenyűgöző tablóját kínálja a hetvenes években, tele költői képekkel és mély gondolatokkal, mindezt pedig a fiatal Kirsten Dunst varázslatos jelenléte fűszerezi.

Fedezd fel ezt, ha úgy gondolod, hogy a pálinka titkos időutazó!

A kelleténél sajnos jóval kevesebben ismerik Baranyi Gábor Benő nagyjátékfilmes debütálását, pedig sajátos módon magyarosítja az Idétlen időkiget, és még thriller elemeket is pakol a romantikára és a komédiára. A dunaújvárosi Misi épp az érettségi után jön össze az osztálytársnőjével, akibe régóta szerelmes volt, csakhogy a lánnyal a nagy történés éjszakáján végez egy rejtélyes gyilkos. Misi pálinkát iszik a kísérleti gyógyszerre, és ezzel a módszerrel utazik vissza az időben (!), hogy megmentse Jankát. A lassúzás a Belmondo Mikor című slágerére jelenet legalább olyan erős, mint a Házibuliban a pillanat, amikor a fiú ráteszi a fülhallgatót Sophie Marceau fülére.

Volt idő, amikor Hollywood még nem fordult el diszkréten, mielőtt két vonzó szereplő egymásnak esett az ágyban, és ennek az időszaknak az egyik királyát Adrien Lyne-nak hívták. A Végzetes vonzerő és a Tisztességtelen ajánlat rendezőjének egyik legjobb filmjében a csúcsformában játszó Diane Lane olyasmire vetemedik, amit csak nagyon kevesen tennének meg: afférba kezd, miközben a férje az ősz hajjal is csudasármos Richard Gere. A hűtlenség azonban halálesetbe torkollik. Erotikus és érzéki film azokból az időkből, amikor a filmstúdiók még tudtak erotikus és érzéki filmeket készíteni.

Fedezd fel ezt, ha a drámai háborús szerelmi történetek izgalomba hoznak!

Karrierje hajnalán Keira Knightley a kosztümös filmek megkerülhetetlen alakjává vált. Bár sokan főként a Büszkeség és balítélet, valamint A Karib-tenger kalózai című alkotásokra emlékeznek, a legmaradandóbb teljesítményét mégis a Vágy és vezeklés című filmben nyújtotta. E kétórás dráma tele van szenvedéllyel és fájdalommal, amit érdemes zsebkendőkkel a kezünkben nézni. A történet egy tiltott szerelemről szól, amelyet gyermekkori hazugságok választanak el, és az életen át tartó bűntudat súlya nehezedik a szereplőkre. Saoirse Ronan fiatal kora ellenére is kimagasló tehetség, és a könyvtári szexjelenet igazi mestermű. A normandiai, vágatlan háborús képsorok pedig olyan erőteljesek, hogy még a Dunkirkot is felülmúlják.

Nézd meg ezt, ha kedveled a John Malkovich-menetet és/vagy az Adaptációt!

Egy régebbi kritikánkban ezt a címet adtuk a filmnek: „Az év szakítós filmje, ahol senki nem mond búcsút, mégis összetörik a szívek”. Öt év távlatából ez a megfogalmazás még mindig tökéletesen illik rá. A történet alapját a „Apádra ütök” adja, hiszen a cselekmény középpontjában egy fiatal pár áll, akik elindulnak a fiú vidéki szüleihez, hogy bemutassa nekik az új választottját. Ám a film hangulata messze eltér Ben Stiller vígjátékától: egy szürreális utazásra invitál, amely egyetlen kapcsolat drámáját tárja elénk. A lány tisztában van vele, hogy a fiú nem az igazi, de mégis ragaszkodik hozzá, és a színjáték mellett dönt. Ez a film egy igazi különlegesség, amelyet a vad és neurotikus mozik mestere, Charlie Kaufman jegyez.

Fedezd fel ezt, ha Adam Sandler fanatikus vagy! És akkor is érdemes ránézned, ha nem vagy az.

Az NLC hasábjain már többször is bírálat alá került Adam Sandler, és általában nem alaptalanul. Sokszor lusta, megszokásból készült vígjátékai ízléstelenek és kimerítőek, pedig nem mondható tehetségtelennek. Ennek egyik bizonyítéka a "Ne szórakozz Zohannal" című filmje, ahol egy diszkóimádó izraeli szuperkém bőrébe bújik, akinek legfőbb álma, hogy Amerikában sztárfodrász legyen. Az egész egy őrült gegparádé, amelyben Sandler vicces izraeli akcentussal, nevetséges jelmezekben szórakoztat, és a sok abszurd elem valami csoda folytán egy igazán szórakoztató filmmé áll össze – ami az ő munkásságában nem mindig mondható el.

Ezt nézd meg, ha: lételemed a versengés

Mi történik akkor, ha egy pár a munkahelyen jön össze, miközben a munkahely szabályzata kimondottan tiltja az ilyesmit? És mi történik az eltitkolt kapcsolatukban akkor, ha hirtelen mindketten ugyanarra a kisfőnöki pozícióra kezdenek hajtani, és egymás versenytársaivá válnak? A Mindent szabad A rózsák háborúja XXI. századi verziója, amiben a férfi úgy érzi, elveszíti a férfiasságát, ha a párja válik a főnökévé, ezért csúnya játszmázásba kezd. Nekem közötti kegyetlen leszámolás, drámai és sötéten komikus jelenetek sorával, a lenyűgöző Phoebe Dynevor és Alden Ehrenreich főszereplésével.

Itt egy ajánlás számodra: nézd meg ezt, ha eddig még nem tapasztaltad meg a török börtön életét.

"Jártál-e már török börtönben?" - kérdezi az Airplane repülőgép-kapitánya a pilótafülkét felfedező, mosolygó kisfiútól. A poén még ma is mulatságosnak tűnik, ám több mint négy évtized elteltével a hivatkozás egyre kevesebb ember számára érthető: a film az akkoriban nagy népszerűségnek örvendő Éjféli expresszre utal, amely drámai képet festett arról, hogyan sodródik egy amerikai turista a rettegett török igazságszolgáltatás és börtönök világába. Az igaz történeten alapuló film olyan hírnevet szerzett, hogy a török hatóságok annyira felháborodtak, hogy betiltották az országban. A forgatás körüli legendák is sokat mondanak: John Hurt például annyira beleélte magát a karakterébe, hogy 53 napon át nem mosdott...

Figyelj csak, ha már próbáltad összehozni a két jó barátodat, de valahogy nem sikerült, akkor ezt a dolgot mindenképpen érdemes megnézned!

Mielőtt Glen Powell Hollywood csillagává lépett volna elő, már korábban is feltűnt néhány szórakoztató romantikus vígjátékban. Egyik emlékezetes szerepe A szerelem asszisztenseiben volt, ahol két kimerült multi-alkalmazott furcsa ötlettel áll elő: mi lenne, ha a főnökeik egymásba szeretnének, így talán kevesebb figyelmet szentelnének nekik és az állandó nyomásnak? Az életük így sokkal könnyebbé válhatna. Azonban a két asszisztens – akit Zoey Deutch alakít – nemcsak a főnökeik boldogságáért küzd, hanem a saját érzelmeik is fokozatosan felerősödnek egymás iránt. Ez a film méltatlanul elhanyagolt, de rendkívül bájos romantikus vígjáték, amely tele van szívvel és humorral.

Nézd meg ezt, ha már átéltél egy válást, vagy ha csupán érdekel, milyen érzésekkel jár egy ilyen tapasztalat.

Bár nem klasszikus értelemben vett életrajzi film, Noah Baumbach rendező mesterien csempészett bele elemeket saját válásának tapasztalataiból, így a személyes fájdalom folyamatosan érezhető a történet során. A Házassági történet cím egyfajta iróniát is magában hordoz, hiszen a film valójában a válás bonyolult és keserű folyamatát mutatja be. A főszereplők, Adam Driver és Scarlett Johansson, pályájuk csúcsán nyújtanak felejthetetlen alakítást, miközben kezdetben igyekeznek a békés szakítást megvalósítani. Azonban, ahogy ügyvédjeik egyre inkább a konfliktusok eszkalálódását szorgalmazzák, a helyzet fokozatosan háborús állapotba torkollik. A film fájdalmasan hiteles dráma, amely bemutatja, miként alakulhat át a korábbi szenvedély lángoló gyűlöletté.

Ezt nézd meg, ha: jól bírod a folyamatos szívrohamközeli állapotot és a nonstop maximális feszültséget

Howard Ratner, a New York-i ékszerész, magabiztosan hiszi, hogy bármilyen nehéz helyzetből képes kikeveredni. Azonban ahogy az adósságai egyre csak gyarapodnak, és a behajtók már a testi épségét is fenyegetik, kétségbeesetten próbálja megoldani a helyzetet, mindent egy lapra téve. A "Csiszolatlan gyémánt" című film sokak tűrőképességét próbára teszi, hiszen a cselekmény az első pillanattól kezdve izgalmasan pörög, és a főszereplő sem az a klasszikus hős, hiszen Adam Sandler tudatosan ellenszenvessé formálja karakterét. A film folyamatos feszültségben tartja a nézőt, ami nem mindenkinek fog tetszeni. De aki értékeli az ilyen intenzív élményeket, az garantáltan emlékezetes utazásban részesül.

Ezt nézd meg, ha: mindig nagyon aggódsz, amikor a gyerekeket a nagyszülőkre hagyod

Miután M. Night Shyamalan kis híján lenullázta a karrierjét egy csomó bukással, ezzel a kis költségvetésű, minimalista found footage horrorral tért vissza. A sztori egyszerű: Becca és Tyler még sosem látta a nagyszüleit, lévén az édesanyjuk annak idején csúnyán összekapott velük, és hosszú évek óta nem tartották a kapcsolatot. Békülésként a két unoka felveszi a kapcsolatot nagymamával és nagypapával, és úgy döntenek, meglátogatják őket. Az ott töltött napok azonban hamar rémálomba mennek át: nagypapa és nagymama ugyanis furcsa szokások sokaságának rabja, és nagyon furán viselkednek az unokáikkal... A Shyamalan-filmekre jellemző nagy csavar szerencsére itt sem marad el.

A szüzesség elvesztésével foglalkozó kamaszkomédiáknak hosszú története van, és a Szüzet szüntess című film talán az egyik legkreatívabb képviselője ennek a műfajnak. A cselekmény középpontjában a kissé geek Matthew áll, akinek a szomszédságába egy fiatal pornósztár, Danielle költözik. Matthew teljesen elájul a lány szépségétől, és a két fiatal között hamarosan izgalmas tervek születnek: elhatározzák, hogy a szalagavató estéjén egy merész pornófilmet forgatnak az iskolában, tele lelkes diákokkal és profi pornósztárokkal. Bár a film alapötlete elsőre talán provokatívnak tűnik, a Szüzet szüntess valójában sokkal ártalmatlanabb és bájosabb, mint amilyennek látszik. Ez a film egy olyan időszak terméke, amikor a készítők még tudták, hogyan lehet szórakoztató és kissé szélütött komédiákat alkotni, amelyek nemcsak nevettetnek, hanem a fiatalok életének fontos kérdéseire is reflektálnak. Az egész történet tele van humorral, nosztalgiával és egy kis bájjal, ami miatt érdemes újra és újra megnézni.

Nézd meg ezt, ha te is úgy gondolod, hogy Jim Carrey egy igazi komédiás zseni!

Bár a Netflix kínálata bővelkedik Jim Carrey klasszikusaiban, köztük A Maszk és az Ace Ventura filmjeivel, ne feledkezzünk meg a gumiarcú komikus korai, családbarát alkotásáról, a Hanta Boyról sem. Ebben a filmben egy hazug ügyvéd hirtelen arra kényszerül, hogy fia kívánsága miatt soha többé ne mondjon igaztalan dolgokat. Ez a fordulat bizony nem éppen előnyös a karrierjében, főleg, ha mindezt Carrey jellegzetes, vad grimaszaival fűszerezi. Ez a megunhatatlan komédia igazán emlékezetes élményt nyújt, és különösen fájó, hogy Jim Carrey és Hollywood kapcsolata manapság már csupán a Sonic-filmekre korlátozódik.

Fedezd fel ezt a filmet, ha kíváncsi vagy Jude Law és Clive Owen lenyűgöző teljesítményére a legmenőbb éveikben!

A Közelebb filmje annak idején elsősorban Natalie Portman emlékezetes rúdtáncával hívta fel magára a figyelmet, ami meglepte a nézőket, hiszen ő addig inkább visszafogott karakterekben tűnt fel. Azonban a film sokkal mélyebb rétegeket is feltár, hiszen a két pár közötti bonyolult kapcsolati dinamikákra fókuszál. A történetet az indítja el, hogy az egyik férfi vágyat érez a másik pár nője iránt, ami felnőtt játszmák sorozatához vezet. A szex itt már nem csupán intimitás, hanem a bosszú eszköze is. A legendás Mike Nichols rendező irányítása alatt Portman mellett olyan színészek feszülnek egymásnak, mint Julia Roberts, Jude Law és Clive Owen, akik mind hozzájárulnak a film feszültségéhez és drámaiságához.

Related posts