Íme néhány praktikus lépés, amellyel megakadályozhatod, hogy a saját mobilod kémkedjen utánad: 1. **Adatvédelmi beállítások**: Ellenőrizd a telefonod adatvédelmi beállításait. Kapcsold ki a helymeghatározást és az alkalmazások számára engedélyezett hozzá

Sokan hajlamosak elfelejteni módosítani a mobiljuk wifi beállításait, miután elhagyják otthonukat.
Az okostelefon mára életünk szerves részévé vált, mégis sokan közülünk nincsenek teljesen tisztában a működésének rejtelmeivel. Gyakran előfordul, hogy a wifinket folyamatosan bekapcsolva hagyjuk, így amikor hazaérkezünk, automatikusan csatlakozik a megszokott otthoni hálózatra. Bár ez a megoldás elsőre praktikusnak tűnik, érdemes észben tartani, hogy a wifi így nemcsak otthonunkban, hanem azon kívül is aktív, ami komoly biztonsági kockázatokat rejthet magában - figyelmeztet az Eladelantado.
A kikapcsolt Wi-Fi mellett a telefonunk nem képes csatlakozni az internethez, így számos funkciója korlátozottá válik.
Csatlakozni nyílt, de ismeretlen hálózatokhoz kockázatos lehet, ezért fontos, hogy megőrizzük személyes adataink védelmét. Ezenkívül ez a lépés megnehezíti a különböző alkalmazások és szolgáltatások nyomon követését is. Amennyiben a tartózkodási helyünk vagy a személyes információink a tudtunk nélkül nyilvánosságra kerülnek, az komoly problémákhoz vezethet. Néha a legjobb megoldás a stabil internetkapcsolat fenntartására az, ha tisztában vagyunk vele, mikor érdemes lekapcsolódnunk a hálózatról.
A tartózkodási helyünk illetéktelenek általi nyomon követése aggasztó jelenség, hiszen mindennapi életünk során sokan ugyanazokat a helyszíneket látogatjuk: a közkedvelt kávézó, a megszokott bevásárlóközpont vagy a helyi metróállomás. Okostelefonunk pedig idővel egyre bővülő listát készít az észlelt wifi hálózatokról, felfedve, merre járunk és mikor, ezzel pedig a magánéletünk védelme is veszélybe kerülhet.
Érdemes ezért eltávolítani a mentett hálózati beállításokat.
Csatlakozzunk a hálózatokhoz csak akkor, amikor valóban szükséges. Ez a kis, de jelentős változtatás csökkenti a kockázatot, hogy automatikusan csatlakozzunk potenciálisan veszélyes vagy rosszindulatú wifi-hálózatokhoz, és egyúttal kicsit nehezebbé teszi digitális lábnyomunk követését. Az adat korunkban, amikor az információk értéket képviselnek, néha a legbölcsebb döntés, ha távol tartjuk magunkat a hálózattól, amíg nem válik elengedhetetlenné a wifi használata.
Androidosoknak emellett még azt is észben kell tartaniuk, hogy nem mindig elég egyszerűen kikapcsolni a wifit, és törölni a mentett hálózatokat, mert sok Android-eszköz Bluetooth-t is használ a helymeghatározáshoz. Az ilyen telefon továbbra is pingelni fogja a közeli eszközöket, felfedve hollétünket még akkor is, ha a wifi ki van kapcsolva.
Az Android operációs rendszerű készülékek beállításai között számos lehetőség vár felfedezésre.
A Hely vagy a Bluetooth fül folyamatosan jelzi, mely funkciók aktívak az eszközünkön. Ha tartózkodási helyet nyilvántartó alkalmazást használunk, érdemes alaposan átnézni, hogy mely alkalmazások férnek hozzá a helyadatainkhoz, és csak a valóban szükséges engedélyeket adjuk meg. Emellett hasznos lehet átgondolni, mennyire van szükségünk a Wi-Fi hálózatra, amikor az utcán vagyunk. Ha csupán letöltött zenét hallgatunk, vagy chatelünk a WhatsApp-on és a Messenger-en, lehet, hogy a Wi-Fi nem is annyira lényeges.
A tudatos WiFi-használat jelentősen hozzájárulhat a digitális élményeink javításához.
Eszközeink, valamint adataink védelmének biztosítása érdekében.