Ha nagypéntek, akkor a Fülöp-szigeteken a keresztre feszítés ünnepe bontakozik ki. Ezen a napon a helyiek és a látogatók egyaránt szemtanúi lehetnek a hagyományos szertartásoknak, amelyek nem csupán vallási, hanem kulturális jelentőséggel is bírnak. Az em

Idén harminchatodik alkalommal került fakeresztre a 64 éves Ruben Enajé a Fülöp-szigetek szigetvilágában, ahol nagypénteken a hagyományos szokások szerint ünneplik az eseményt.
Enaje és társai keresztre feszítése a Manilától 60 kilométerre északra fekvő San Pedro Cutud városában zajlott, amely híres nagypénteki szertartásairól. A helyszínen több ezer zarándok, köztük fülöp-szigeteki és külföldi érdeklődők gyűltek össze, hogy tanúi lehessenek a hagyományos keresztre feszítéseknek. E különleges esemény során...
Római harcosok öltözékében lévő férfiak kalapáccsal rögzítik a megfeszített áldozatok tenyerét a fához.
Az asztalos mesterséget űző Enaje, mielőtt a keresztre feszítése megtörtént, egy 27 kilogrammos keresztet cipeltek a vállán, és majdnem két kilométert gyalogolt. Elmondta, hogy bár az erőnléte egyre csökken, bizakodva néz a jövőbe, és reméli, hogy jövőre is aktívan részt vehet a hagyományos eseményeken.
"Ha mégsem így alakul, más valaki biztosan átveszi a stafétát, és tovább viszi a hagyományaink szellemiségét."
- fűzte hozzá.
A római katolikus többségű országban ezen a napon sok "bűnbánót" szögeznek fakeresztekre, mások pedig véresre korbácsolják a hátukat, így emlékezve Jézus Krisztus utolsó óráira.
Közben az ország minden szegletében megnyíltak a templomok kapui, míg sokan - a közel 40 Celsius-fokos perzselő hőség ellenére - egyházközségi körmenetekhez sorakoztak fel.
Bár a római katolikus egyház nem bátorítja az ilyen jellegű hagyományokat, nem akadályozza őket. Mindazonáltal hangsúlyozza, hogy az imádkozás és az őszinte bűnbánat a legfontosabb az ünnep során.
A 110 millió lakosú Fülöp-szigeteken, ahol a népesség több mint 85%-a római katolikus vallású, a húsvét kiemelkedő vallási eseménynek számít. E jeles időszak alatt a hét jelentős részét munkaszüneti nappá nyilvánítják, lehetővé téve ezzel, hogy az emberek hazalátogathassanak családjukhoz vagy pihenhessenek. A kormányzati intézmények, magáncégek és kereskedelmi egységek ilyenkor zárva tartanak, így a közösség együtt ünnepelheti ezt a fontos időszakot.