Új technikákkal kísérleteznek a csalók, így akár az ismerőseink is gyanúsnak tűnhetnek.


A rendőrség felhívta a figyelmet egy új módszerre, amivel a csalók megpróbálják kicsalni az áldozataik pénzét.

A 168.hu korábban már beszámolt arról, hogy a csalók hihetetlenül sokféle módszert vetnek be, hogy átverjék áldozataikat. Az ő praktikáik folyamatosan fejlődnek, és nem riadnak vissza attól sem, hogy ismert magyar politikai személyiségek, vagy akár nemzetközi milliárdosok nevét használják fel a manipulációik során. Az ilyen trükkök azonosítása igencsak nehézkes, és most a rendőrség egy újabb csalási módszert tárt fel, amely új kihívások elé állítja az embereket.

A police.hu hírei szerint egy csaló felhasználta egy ismerőse adatait egy népszerű közösségi platformon. Az ügyben az Ajkai Rendőrkapitányság már megkezdte a nyomozást. A rendőrség tájékoztatása alapján a Veszprém vármegyei nő egy régi ismerősétől kapott üzenetet, amelyben az állt, hogy részt szeretne venni egy nyereményjátékban, ahol egy bankkártyát lehet nyerni, ráadásul 350 ezer forintos összeggel.

A nő egy ismerőse kérésére megosztotta bankkártyája adatait, ám nem sokkal ezután döbbenten tapasztalta, hogy a számláján lévő összeg nyomtalanul eltűnt. Azonnal felhívta az ismerősét, aki elárulta, hogy a közösségi média fiókját feltörték, és már napok óta nem tud belépni. Kiderült, hogy a nevében egy ismeretlen személy küldözgetett üzeneteket a barátainak. Ezt követően a nő azonnal letiltatta a bankkártyáját, és feljelentést tett a rendőrségen.

A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a közelmúltban hasznos tanácsokat osztott meg a rendőrség hivatalos weboldalán. Ezek az ajánlások a következő pontokban foglalhatók össze:

A 168.hu korábban már beszámolt arról, hogy a csalók egyre kifinomultabb módszerekkel próbálnak átverni embereket. Nemrégiben a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság egy figyelemfelkeltő esetről adott hírt. Egy győri lakos éppen egy ezüst karkötőt kívánt értékesíteni, ezért a népszerű online piactereken adta fel hirdetését. Rövid időn belül jelentkezett is egy potenciális vevő, aki azonban később kiderült, hogy nem más, mint egy ügyes csaló. A "vevő" azt ígérte, hogy nemcsak az ékszer árát, hanem a szállítási költségeket is fedezi, ám ahhoz, hogy a futárt megrendelhesse és a tranzakciót lebonyolíthassa, szüksége volt az eladó bankszámlájához kapcsolódó adatokra. Az eset jól mutatja, milyen óvatosnak kell lennünk az online értékesítések során.

Az áldozat nem is gyanakodott, így amikor a kiberbűnözőtől egy linket kapott, azt készségesen meg is nyitotta, majd begépelte a kért adatokat, amelyek között természetesen ott voltak a bankkártyájához, illetve a bankszámlájához tartozó jelszavak is. A csaló végül több részletben, egymillió forintnál is magasabb összeggel károsította meg a sértettet, akinek még a megtakarítási számlája is a bűncselekmény áldozatául esett.

Related posts