Lengyelország az Európai Unió Bíróságához kíván fordulni a volt miniszterhelyettes menedékjogának Magyarországon történő elismerése kapcsán.


Amiért Magyarország megsértette az uniós szerződésben lefektetett őszinte együttműködés alapelvét.

Az Európai Unió Bíróságához akar fordulni Lengyelország, miután menedékjogot kapott Magyarországon Marcin Romanowski, a PiS volt miniszterhelyettese, aki ellen 11 pontban emeltek vádat - írja a lengyel sajtóra hivatkozva a 444.hu.

"Határozottan kiállunk az ügy mellett" - fogalmazott egy interjú során a lengyel külügyminiszter-helyettes, Andrzej Szejna. Kifejtette, hogy a menedékjoggal kapcsolatos magyar lépések "nyilvánvalóan sértik az őszinte együttműködés alapelvét", amelyet az Európai Unióról szóló szerződés is rögzít. Hangsúlyozta, hogy a tagállamoknak "egymás kölcsönös tiszteletének megőrzése mellett" kell garantálniuk az európai jogrend betartását.

Ezért kihasználják azt a lehetőséget, hogy Magyarországot a Bíróság elé idézzék.

A folyamat első lépése az Európai Bizottsághoz való fordulás, amely szakvéleményt bocsát ki az adott ügyről, majd ezt követően lehetőség nyílik a bírósági eljárás megindítására. Andrzej Szejna rámutatott, hogy a Magyarországgal fennálló kapcsolatok jelenleg "nehézkesek", és megjegyezte, hogy az ország oroszbarát politikát folytat. A menedékjog megadása szerinte barátságtalan lépés, amely Magyarország számára jelentős károkat okozott. "Az európai elfogatóparancs egy közös vívmányunk, amely megakadályozza, hogy egy bűnöző egyik uniós országból a másikba meneküljön" - emelte ki a lengyel politikus.

Related posts