A parlamenti bizottság elutasította a devizahiteles ügyekkel kapcsolatos javaslatokat.


Szeptember 18-án kerül megrendezésre a Portfolio Future of Finance 2025 konferencia, ahol a pénzügyi szektor kiemelkedő szakértői osztják meg vízióikat a jövőről. Ne hagyd ki ezt az izgalmas eseményt, érdemes részt venni!

Marczingós László ügyvéd parlamenti bizottsági felszólalását sajnos nem tudtam most kezdeményezni, pedig a devizahitelesek ügyében elért eredményei jogtörténeti jelentőségűek.

- írta Facebook-oldalán Novák Előd, a Mi Hazánk képviselője.

Mint írta, egyhangúlag szavazták le "A végrehajtási eljárások felfüggesztéséről, a követeléskezelőknél lévő devizahiteles ügyek azonnali leállításáról és a devizahitel-szerződések érvénytelenségének meghatározásáról" szóló határozati javaslatukat (Mivel a Mi Hazánknak ebben a bizottságban nincs képviselője, így csak érvelni tudott az ügyben). "Nem hagyjuk ennyiben, de ez a szavazás is magáért beszél!" - fogalmazott.

Az ellenzéki képviselők eltökélten folytatják a harcot, hogy létrejöhessen egy parlamenti vizsgálóbizottság az egykori devizahitelesek helyzetének alapos áttekintésére.

Bár a törvényhozás igazságügyi bizottsága kedden elutasította a kezdeményezés tárgysorozatba vételét, Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke és országgyűlési képviselő, ezt az információt az online sajtótájékoztatón osztotta meg a testület ülését követően.

A testület létrehozásának ötletét felvető politikai képviselő így fogalmazott: a devizahitelezést érintő számos javaslat elbukott az ülésen, amiért a kormányzat bátortalanságát okolja. Ennek következtében második próbálkozásként a törvényalkotási bizottság segítségével igyekeznek elérni, hogy a parlament teljes ülése foglalkozzon a témával.

Hozzátette: Elnökként össze fogja hívni a parlament fogyasztóvédelmi albizottságát, hogy még a nyári szünet előtt előrelépés történhessen a kérdésben, különösen az Európai Unió Bíróságának nemrégiben hozott ítélete nyomán, amely új reményt adhat az egykori devizahitelesek számára. A politikus hangsúlyozta: „Szeretném, ha a devizahitel-károsultak tudnák, hogy nem feledkezünk meg róluk; kitartásuk és küzdelmük elismerésére van szükség.”

Varju László (DK) azt hangsúlyozta: az Európai Unió Bíróságának döntése arra kötelezi a magyar hatóságokat, hogy foglalkozzanak érdemben a devizahitelek kérdésével, majd hangsúlyozta, újra kell vizsgálni a hitelek forintosításának gyakorlatát, mert szerinte az óriási károkat okozott az érintetteknek.

Related posts