Koltai Róbert életében először vállalt zsűritagságot.
Szerelem és karrier: ennek a csillagjegynek még karácsony előtt nagyot fordul az élete
- Képzeld, Ildikó, velem tartottál Calcuttába, ahol fantasztikus tíz napot élhettünk át - mesélte lelkesen. - Be kell vallanom, hogy nem hittem volna, hogy a szeptemberi beszélgetésből ilyen gyorsan valóság válik, hiszen eddig annyi ígéret nem teljesült az életemben. Az indiai filmes újságíró, akiről hamarosan kiderült, hogy meglehetősen befolyásos a filmfesztivál szervezői között, végül beváltotta a szavát, ami igazán jól esett. Mint mondta, a Sose halunk meg című filmem annyira megfogta, hogy elhatározta, mindent elkövet, hogy zsűritag lehessek India legnagyobb filmes rendezvényén.
Az élmény, amit átéltem, valóban felejthetetlen volt. Olyan érzések tobzódtak bennem, mintha egy színes álom világába csöppentem volna. Minden egyes pillanat tele volt izgalommal és felfedezésre váró lehetőségekkel. Az illatok, hangok és látványok egy különös harmóniában olvadtak össze, és olyan intenzív érzelmeket váltottak ki, amiket nehezen tudnék szavakba önteni. Az élmény nem csupán egy esemény volt, hanem egy belső utazás, ami megváltoztatta a világomról alkotott képemet. Olyan volt, mintha egy új fejezet kezdődött volna az életemben, tele új kihívásokkal és lehetőségekkel.
Ez valóban izgalmas élmény volt számomra, hiszen eddig még soha nem voltam zsűritag. Naponta három különböző filmet kellett végignéznem, és rengeteg remekművel találkoztam. Különösen egy indiai és egy latin-amerikai film ragadta meg a figyelmemet, ezek voltak a legemlékezetesebb alkotások számomra.
Vajon annyi film megnézése után kedvet kapott saját készítésére, mire készül?




