Zelenszkij irányítása alatt már folyamatban van a magyar katona halálának körülményeinek alapos kivizsgálása.

Az amerikai és orosz elnök utoljára június 4-én beszélt egymással telefonon, az akkori lelkesedést pedig felváltották a szkeptikus hangok, sőt helyenként a fenyegető üzenetek. "Csalódtam benne, de ez nem jelenti azt, hogy befejeztem vele a kapcsolattartást" - mondta a BBC-nek a héten Putyinról az amerikai elnök. Trump azt is közölte, hogy 100 százalékos "másodlagos vámokat" vezet be Oroszországgal szemben, ha 50 napon belül nem jön létre békemegállapodás. Kiszivárgott egy korábbi, kampányidőszakban Putyinnak tett megjegyzése is, amelyben azt mondta, ha az oroszok bevonulnak Ukrajnába, "szétbombázom Moszkvát". A bevonulás megtörtént, a bombázás - szerencsére - nem. Orosz véleményvezérek pedig a minap azon nevetgéltek, hogy a "Sátán-2" gúnynéven emlegetett Szarmat névre keresztelt interkontinentális ballisztikus rakétával el tudnák pusztítani a 8,8 milliós New Yorkot.
Vlagyimir Putyin, a Kremlhez közel álló források alapján, úgy tűnik, nem fél Donald Trump kritikáitól. A Reuters hírei szerint az orosz elnök továbbra is célul tűzte ki újabb ukrán területek elfoglalását, hogy elérje a kitűzött céljait: az orosz ajkú lakosság védelmét, a megszállt területek stabilizálását és Ukrajna NATO-tól való távoltartását. Az ilyen típusú kommunikáció a vezetők részéről nem igazán nyújt megnyugvást a békére vágyó lakosságnak. Ugyanakkor az sem segít a helyzeten, hogy az amerikai elnök a hétfői bejelentésében több milliárd dollár értékű fegyverszállítmányt ígért Ukrajnának, amelynek költségeit az európai szövetségesek állják. A szállítmányban pedig többek között Patriot rakétarendszerek is találhatóak.
Kárpátalját közben egy magyar katona, Sebestyén József halála rázta meg, akit a több magyar médiumhoz is eljuttatott telefonos felvételek szerint ukrán sorozótisztek úgy megvertek, hogy belehalt a sérüléseibe. A videón - melyet testvére is megosztott - az látható, hogy a férfi négykézláb mászik egy katonai táborban.