A gazdaság számára észrevétlen maradna a szabad Szenteste - Alfahir.hu


Milliók élvezhetnék a közös ünneplést a szeretteikkel, miközben az ország teljesítménye is megmaradhatna a kívánt szinten. Ezt a megállapítást már számos kutatás és adat is alátámasztja.

Ha december 24. munkaszüneti nappá válna, az ország gazdasági teljesítménye lényegesen nem csökkenne - állítja a G7 szakportál, amely nemzetközi összehasonlításokra alapozza ezt a megállapítást.

November 11-én a Jobbik hivatalosan is bejelentette, hogy újból kezdeményezik Szenteste napjának munkaszüneti nappá való nyilvánítását az Országgyűlésben.

A párt már 11 éve felvetette ezt az ötletet, és parlamenti képviselőjük, Balassa Péter, 2022 óta összesen hat alkalommal terjesztette elő a javaslatot. Minden alkalommal azonban a kormánytöbbség elutasította azt.

A politikus kitartóan folytatja küzdelmét, és idén is előterjeszti javaslatát. E kezdeményezését most a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének akciója is támogatja, amely népszavazást indított a december 24-i munkaszüneti nappá nyilvánításáról. Az Országos Választási Bizottság pedig zöld lámpát adott a kérdésnek, ami tovább növeli a téma súlyát.

Az elképzelést további érdekvédelmi szervezetek, például a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete és a LIGA Szakszervezetek is megerősítették, ezzel kifejezve támogatásukat.

Idén is több nagyobb boltlánc döntött úgy, hogy önkéntesen zárva tart december 24-én. A Lidl, a Rossmann és a MediaMarkt például nem nyitják meg kapuikat, míg a Spar, a Tesco és az Auchan üzletei továbbra is látogathatók lesznek a karácsonyi készülődés idején.

Gulyás Gergely, a miniszterelnökséget irányító miniszter, korábban kifejtette véleményét arról, hogy a munkaszüneti napok számának emelése negatívan befolyásolná a gazdaság teljesítményét. Ugyanakkor a nemzetközi tapasztalatok ezen állítást nem igazolják.

A G7 idéz egy nemzetközi összehasonlítást, amely szerint az egyszeri évi egynapos munkaszünet átlagosan az egy napra számított érték körülbelül 20 százalékával csökkentheti a GDP-t, de csak rövid távon.

Természetesen! Íme egy egyedibb változata a megadott szövegnek: "Emellett megjegyzik:"

A munkaszüneti napok száma és az ország gazdasági teljesítménye között nem áll fenn szoros összefüggés.

Európa leggazdagabb országában, Liechtensteinben idén 21 munkaszüneti napot tartanak, a nagyobb államokban 9-16 nap között van a szórás.

Related posts