A legendás befektető hangja újra felcsendült: úgy tűnik, mintha az 1970-es évek hajnalán járnánk.


Ray Dalio, a Bridgewater Associates alapítója szerint a befektetőknek portfóliójuk akár 15%-át is aranyban kellene tartaniuk, annak ellenére, hogy a nemesfém ára rekordmagasságba, 4000 dollár fölé emelkedett - tudósított a Cnbc.

Az arany egy kivételes eszköz a portfólió diverzifikálásához.

"Dalio kedden a connecticuti Greenwich-ben zajló Greenwich Economic Forum során kifejtette, hogy ez az eszköz különösen erősen teljesít, amikor a portfólió hagyományos összetevői gyengébben szerepelnek."

Az arany ára idén több mint 50%-kal emelkedett, mivel a befektetők biztonságos menedékhelyeket kerestek a növekvő költségvetési hiány és a fokozódó nemzetközi feszültségek árnyékában.

A milliárdos befektető a mostani gazdasági helyzetet az 1970-es évek hajnalához hasonlította, amikor az infláció, a megugró állami kiadások és az adósságok növekvő súlya megrendítette a papíralapú befektetések és a valuták iránti bizalmat.

Dalio nézetei markáns eltérést mutatnak a hagyományos pénzügyi tanácsadók által javasolt portfóliók felépítésével szemben, amelyek jellemzően a 60-40-es részvény-kötvény arányra építenek. Ezzel szemben az alternatív eszközök, mint például az arany és egyéb nyersanyagok, csupán alacsony, egyszámjegyű százalékos arányban szerepelnek a portfóliókban, mivel általában nem termelnek jövedelmet.

Dalio szerint az arany különleges fedezeti eszköz a monetáris leértékelődés és a geopolitikai bizonytalanság időszakaiban.

Az arany az egyetlen olyan eszköz, amelyet valaki tarthat anélkül, hogy másokra kellene támaszkodnia a pénze kifizetéséért

„Tedd különlegessé a szövegedet” - mondta.

Related posts