A szakértő végre megosztotta velünk a titkot: ennyiszer érdemes kimosni a fürdőruhát!


A bikini állandó társunk a nyári hónapokban, és bizony sok mindent el kell viselnie: a sós víz, a klór, a naptej és a nap egyaránt károsítja. A megfelelő ápolást hajlamosak vagyunk elhanyagolni, és a legrosszabb esetben a darabok egy szezon után kifakulnak vagy elhasználódnak. De ez elkerülhető!

Íme néhány hasznos javaslat, amelyek segítségével a bikinik és fürdőruhák hosszú időn át megőrizhetik szépségüket.

A sós víz, a klór, a naptej és a homok maradványai mind hozzájárulnak a bikinik rugalmasságának csökkenéséhez és színének elhalványulásához. Éppen ezért, úszás után fontos, hogy azonnal öblítsd le a bikinit friss, hideg vízzel.

Ha a bikini nedves, soha nem szabad kicsavarni, mert elveszítheti az alakját. Ehelyett tedd a fürdőruhát két száraz törülköző közé, és óvatosan nyomd ki a vizet. Ezután hagyd megszáradni a levegőn. Soha ne akaszd fel a bikinit, és ne szárítsd tűző napon.

A vízparti kaland után sokan a napsütésben pihenve próbálnak megszabadulni a nedvességtől, hogy újra felmelegedjenek. Ám a bikini, ami sokunk kedvenc fürdőruhája, nem biztos, hogy hálás lesz érte, hiszen a napfény hatására könnyen megfakulhat, és az anyaga is károsodhat. Érdemesebb inkább árnyékos helyet választani a szárítkozáshoz, ahol megóvhatjuk kedvenc fürdőruháinkat a nap káros hatásaitól.

A fényvédő krémek alkalmazása során érdemes türelmesnek lenni. A bikini anyaga a lehető legkevesebb érintkezésre kerüljön a naptejjel, hiszen a benne található vegyi összetevők károsíthatják a szövetet és makacs foltokat hagyhatnak hátra. Ezért javasolt, hogy a napvédő krém felvitele után körülbelül fél órát várj, amíg az alaposan beszívódik a bőrbe, és csak ezt követően öltözz a fürdőruhádba.

Ajánlott, hogy minimum két fürdőruhával rendelkezz, mivel érdemes legalább három naponta kimosni őket. Ha ezt nem tartod be, a szennyeződések és baktériumok könnyen beszivároghatnak a szövetekbe, ami a legrosszabb esetben húgyúti fertőzésekhez vagy akár a szövetek károsodásához is vezethet.

A túl sok mosás viszont káros! Bizonyára vannak közöttünk olyanok, akik szeretik, ha a dolgok átlagon felüli tisztaságúak és sterilek. A kétrészes ruha minden egyes használat után náluk magától értetődően a mosógépben köt ki. Higiéniai szempontból ez természetesen nem probléma. Maga a bikini azonban más tészta. Ezek általában szintetikus szálakból, például poliészterből, lycrából vagy poliamidból készülnek. Ha túl sokat mossuk, az anyag deformálódik, és legrosszabb esetben akár el is szakadhat. Ha tehát szereted a fürdőruhádat, ne mosd ki minden nap.

De hogyan kell helyesen kimosni?

Mielőtt az idegesítő kis papírdarabkákat kivágnád a bikiniből, legalább a mosási útmutatót nézd meg gyorsan. Ezek általában elárulják nekünk az ideális módszert. Ha biztosra akarunk menni, legfeljebb 30 fokon mossuk ki a ruhadarabot - akár kézzel, akár mosóhálóban a gépben. Utóbbi esetben azonban mindenképpen kímélő mosási ciklust kell választani, a lehető legalacsonyabb fordulatszámmal és centrifugálás nélkül.

Ha szeretnéd megőrizni a bikini élénk színét, és elkerülni, hogy az neonszínek pasztellszínekké változzanak, érdemes ecetet használni, mivel az segíthet a színek megőrzésében. Keverj össze egy evőkanál ecetet egy lavór vízben, majd áztasd bele a bikinit a mosás előtt. Ezt követően alaposan öblítsd ki, és így megóvhatod a színek vibrálását!

Related posts