Szabolcsban jelentős javulás várható az áramellátás színvonalában.

Péli Balázs, az Opus Titász áramhálózati vezérigazgató-helyettes mutatta be az energiatárolókat, amelyek minőségibbé teszik az áramellátást
Az Opus Titász legfőbb küldetése a zavartalan áramellátás garantálása. A folyamatosan növekvő villamosenergia-igények és az egyre jelentősebb arányt képviselő időjárásfüggő energiaforrások hatékony integrálása érdekében a vállalat folyamatosan fejleszti villamosenergia-hálózatát. Legújabb lépésként pályázati támogatással négy új, integrált energiatárolót állítottak üzembe az ellátási területükön. A közel 4 milliárd forintos projekttel a hálózat képessé válik arra, hogy még több megújuló forrásból származó villamosenergiát integráljon, ezáltal hosszú távon hozzájárulva az energiaellátás minőségének javításához.
Áramellátás: négy szabolcsi településen építettek tárolót
A mostani, hálózatba integrált villamosenergia-tárolók telepítése a kis- és középfeszültségű elosztóhálózatokra kapcsolódó, időjárásfüggő, megújuló alapú energiatermelés-felhasználás hatékonyabbá tétele érdekében valósult meg - nyilatkozta Péli Balázs a keddi nyíregyházi sajtótájékoztatón. Az áramhálózati vezérigazgató-helyettes egy rövid videó keretében bemutatta ezeket a tárolókonténereket, amelyekből egyet a projekt keretében Rakamazra, Aranyosapátiba, Csengerbe és Nyírlugosra telepítettek. Minden egyes tároló legalább két középfeszültségű hálózatra csatlakoztatható, ezáltal fokozva az áramellátás stabilitását. A tároló kapacitása körülbelül 1 MWh, ami nagyjából 160 háztartás áramellátását biztosítja egy órán keresztül - emelte ki Péli Balázs.
Hangsúlyozta, hogy a megújuló energiaforrások esetében a termelt energia mennyisége nagymértékben függ az időjárási viszonyoktól, míg a fogyasztási szokások más, akár eltérő mintázatot is mutathatnak. Ez a diszkrepancia pedig könnyedén destabilizálhatja az egész villamos hálózat működését.
Az itt tárolt megújuló energia nem alkalmazható kereskedelmi célokra.
A villamosenergia tárolásának köszönhetően a termelés nem kötődik szorosan a fogyasztás pillanatnyi igényeihez, így elkerülhetjük a megújuló energiaforrások termelőinek korlátozását is.
A telepített tárolók környezetében a közép- és kisfeszültségű hálózat energiaforgalma továbbra is stabilizálódott, ami jelentős mértékben hozzájárult a hálózati feszültségproblémák csökkentéséhez. Fontos megjegyezni, hogy ezek az integrált tárolók nem vehetők igénybe energiakereskedelmi célokra; kizárólag a hálózati feszültségminőség szabályozására szolgálnak - emelte ki az Opus Titász áramhálózati vezérigazgató-helyettese.