Hatalmas izgalom övezte a pillanatot, amikor a parlament igazságügyi bizottsága kifejezte támogatását Polt Péter és Hende Csaba alkotmánybíró-jelöltsége iránt.

Rajtuk kívül csupán a Mi Hazánk által megnevezett jelöltek kaptak szerepet, de őket végül elutasították.
Öt alkotmánybíró-jelölt meghallgatására került sor a Fidesz többségű parlament igazságügyi bizottságában. A kormánypártok Polt Pétert, a legfőbb ügyészt, valamint Hende Csaba egykori honvédelmi minisztert jelölték. A bizottság természetesen támogatta a kormány által javasolt jelölteket. Ezen kívül a Mi Hazánk is bejelentette saját jelöltjeit: Pápai Ákost, Gaudi-Nagy Tamást és Bánovics Tamást. Az ő jelöltségüket azonban elutasították - számolt be róla a 444.
A többi ellenzéki frakciót a jelölési folyamat mellett magának a bizottsági vitának a részletei sem izgatták túlságosan. A kormánypárti politikusokon kívül csupán a DK-s Sebián-Petrovszki László és a Mi Hazánk képviseletében Apáti István jelent meg az ülésen. Érdekesség, hogy Polt Pétert az Alkotmánybíróság elnöki posztjára is jelölik.
A cikk hangsúlyozza Polt Péter meghatározó szerepét a Nemzeti Együttműködés Rendszerének (NER) kialakulásában és fenntartásában. Tevékenysége már az első Orbán-kormány alatt, 1998 és 2002 között is hozzájárult ahhoz, hogy a szocialisták 2002-es hatalomra kerülése után ne kerüljön vádemelés alá számos ügy. 2010 után pedig a NER megszilárdulása során Polt számos intézkedése, vagy éppen azok hiánya révén támogatta a kormányt: a trafikmutyitól az Elios-botrányig, valamint több uniós támogatást érintő korrupciógyanús ügyig sokáig a Fidesz korábbi tagjának számított. Érdekes megemlíteni, hogy a legfőbb ügyész kezdetben a magyarországi csatlakozást támogatta az Európai Ügyészséghez, ám később, szuverenitási érvek hangoztatásával, már ellenezte azt.
Hende Csaba jelölésével kapcsolatban számos érdekesség merül fel. Érdemes megemlíteni, hogy 2017 óta ő áll a parlament törvényalkotási bizottságának élén, amely felelős a törvények zárószavazása előtti módosító indítványok előterjesztéséért. Azonban az alkotmánybírósági törvény egy fontos kitételt tartalmaz: kimondja, hogy az Alkotmánybíróság tagja, aki személyes és közvetlen érintettséggel bír az ügyben, nem vehet részt annak elbírálásában, mivel ebben az esetben pártatlan, tárgyilagos és elfogulatlan döntés nem várható.
Az öt jelölt nyolc-nyolc percet kapott bemutatkozó beszéde megtartására, majd a képviselői kérdések és észrevételek után megtörtént az előre borítékolható eredményű szavazás.
"Polt Péter mindig is megmaradt fideszesnek"Polt Péter lehet az Alkotmánybíróság elnöke, így újabb 9 évre jelölhet új főügyészt a FideszHende Csabát és Polt Pétert jelöli alkotmánybírónak a Fidesz