Olvass a gyermeked öröméért, a gyermekednek szóló mesék világában, és élvezd a közös pillanatokat a gyermekeddel. | Székelyhon

A rendszeres olvasás alapvetően befolyásolja életünket, okosabbá tesz, számtalan új információval lát el, bővíti a szókincset, javítja az íráskészséget és a helyesírást, fejleszti az analitikus és kreatív gondolkodást és még hosszan sorolhatnánk.
A könyvtárosok világnapja alkalmából a Tudástár előadás-sorozat keretében Kézdivásárhelyen különleges olvasásmotivációs előadást tartott dr. Vántsa Judit könyvtárinformatikus. Judit már 35 éve szenvedélyesen végzi hivatását, és elmondása szerint a legnagyobb örömét az olvasás jelenti, amelyre minden nap szán időt, hogy felfedezze a könyvek varázslatos világát.
A Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár vezetője bemutatta a 2022-ben készült részletes kutatást, amely az európai országok lakóinak olvasási szokásait vizsgálta. A felmérés célja az volt, hogy kiderítse, a lakosság hány százaléka olvasott el legalább egy könyvet az adott év során.
Legjobban Svájc szerepelt, az ott élők 81 százaléka elolvas évente legalább egy könyvet, majd Luxemburg (75%), Dánia (72%), Norvégia (71%) következik. Az európai átlag 53 százalékot mutat, Magyarország 52 százalékon áll.