A "Szülőföldön magyarul" program célja, hogy erősítse a magyar nyelv és kultúra kapcsolatát a fiatalok körében a szülőföldjükön. E kezdeményezés keretében a résztvevők különféle nyelvi és kulturális élményekben vehetnek részt, amelyek segítenek megőrizni


A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkársága megbízásából meghirdeti a Szülőföldön magyarul című programra vonatkozó felhívást a nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatásra, illetve hallgatói támogatásra vonatkozó kérelem benyújtására a 2024/2025-ös tanévre. Célja: a romániai magyar nyelvű oktatás és nevelés támogatása. A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.

I. Jogosultsági kör:

A 2010. évi CLXXXII. törvény értelmében, amely a Bethlen Gábor Alapra vonatkozik, valamint a 367/2010. (XII. 30.) Kormányrendelet (továbbiakban: BGA Vhr.) 32/C. §-a alapján, nevelési és oktatási támogatásban, továbbá tankönyv- és taneszközsegélyben részesülhetnek azok a személyek, akikre a 2001. évi LXII. törvény, a szomszédos államokban élő magyarok ügyében, vonatkozik.

II. A támogatás mértéke és típusa:

A. NEVELÉSI, OKTATÁSI, továbbá TANKÖNYV- ÉS TANESZKÖZ TÁMOGATÁS - összesen bruttó 100.000 forintnak megfelelő RON.

B. HALLGATÓI TÁMOGATÁS - bruttó 100.000 forint értékben, ami RON-ban kifejezve a megfelelő összeget jelenti.

III. A benyújtás folyamata:

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a 2024/2025-ös tanévhez kapcsolódó támogatások igénylésére 2025. április 8. és május 8. között van lehetőség. Kérjük, ne feledje, hogy a támogatási kérelmek elektronikus benyújtásának végső határideje 2025. május 8. 23:59 (közép-európai idő szerint). A kérelmeket a Rákóczi Szövetség által működtetett www.mipont.hu weboldalon lehet benyújtani, az alábbi útmutatás szerint:

Az A.1. pontban említett nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatás iránti kérelmet a www.mipont.hu online felületen lehet benyújtani. Ha a kérelmező már meglévő felhasználói fiókkal rendelkezik, a kérelem ezen a fiókon keresztül adható be. Ha viszont a kérelmező még nem hozott létre felhasználói fiókot, először ezt kell megtennie a kérelem benyújtásához. A támogatási kérelem leadása után a www.mipont.hu weboldalon generált adatlapot ki kell nyomtatni, aláírni, és 5 munkanapon belül el kell juttatni az igénylésre jogosult gyermek oktatási intézményéhez, ahol a Szülőföldön magyarul programért felelős személynek kell átadni.

A II.B. pontban említett hallgatói támogatás iránti kérelem a www.mipont.hu weboldalon keresztül nyújtható be. Ha a kérelmező már rendelkezik korábbi felhasználói fiókkal, akkor a kérelmet ezen a fiókon keresztül tudja benyújtani. Ha viszont még nem hozott létre felhasználói fiókot, akkor ezt először meg kell tennie a kérelem benyújtása előtt. A támogatási kérelem elküldése után a www.mipont.hu oldalról letöltött és aláírt adatlapot 5 munkanapon belül, az eredeti hallgatói jogviszony igazolással együtt, el kell juttatni az RMPSZ munkatársaihoz a megadott postai címre.

IV. A támogatási kérelmek értékelése és a támogatás kifizetése:

A beérkezett támogatási kérelmekről - ellenőrzés és feldolgozás után - az RMPSZ-szel együttműködve a Rákóczi Szövetség javaslatot tesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek (a továbbiakban: Alapkezelő), amely döntési javaslatát a Bethlen Gábor Alap felett rendelkező Bizottság (a továbbiakban: Bizottság) elé terjeszti. A támogatási kérelmet benyújtó személy a Bizottság döntéséről a www.mipont.hu webes felületen létrehozott fiókjában, a regisztrációkor megadott e-mail-címén, valamint értesítő levél formájában kap tájékoztatást.

A Bizottság jóváhagyó döntése esetén a megítélt támogatási összeg folyósítása kizárólag banki átutalással történik a támogatást igénylő személy által megadott bankszámlaszámra.

A támogatási kérelmek benyújtásával kapcsolatos információkért az alábbi elérhetőségek állnak rendelkezésre:

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, amely elkötelezett a magyar nyelv és kultúra ápolása mellett, örömmel mutatja be a Szülőföldön magyarul programot. E kezdeményezés keretein belül a Pályázati Iroda támogatja a magyar pedagógusokat és intézményeket, hogy hozzájáruljanak a magyar nyelvű oktatás fejlődéséhez és a közösségi értékek megőrzéséhez. Célunk, hogy a magyar nyelvű oktatás minősége és elérhetősége mindenki számára biztosított legyen a szülőföldünkön.

Related posts