Az ellenzék titkos stratégiák kidolgozásába kezdett, hogy hatékonyan szálljanak szembe a Fidesszel. Az új megközelítések célja, hogy megerősítsék pozícióikat és egyesítsék erőiket a kormányzati intézkedésekkel szemben.


A parlamenti és parlamenten kívüli ellenzéki pártok képviselői többször is zártkörű megbeszéléseket folytattak.

A Momentum, a Jobbik, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, a Mindenki Magyarországa Néppárt és a Független Kisgazdapárt képviselői között folytatott megbeszélések célja, hogy közösen megvitassák, miként tudnák a leghatékonyabban hozzájárulni Orbán Viktor kormányának leváltásához - számol be róla a Népszava.

Eddig négy alkalommal tartottak találkozót egy Budapest közeli városban, egy kisgazda politikus otthonában. A rendezvényeken nemcsak pártpolitikusok, hanem Raskó György agrárközgazdász is részt vett három alkalommal, aki "kapcsolatrendszerével" a Tisza Párthoz is közel áll. A legutóbbi összejövetel múlt csütörtökön zajlott, és a tervek szerint a megbeszélések a jövőben is folytatódnak.

A lap információi szerint többen is megerősítették, hogy a Demokratikus Koalícióval való együttműködés kizárt, és ahogy az egyik forrás fogalmazott, jelenleg az LMP sem szerepel a terveik között. (A Mi Hazánk nem is került szóba.) Jakab Péter, a Nép Pártján elnöke szintén nem kapott meghívót. Nemrégiben az ATV-ben beszélt arról, hogy azon dolgozik, hogy - más keretek között - létrejöjjön egy "Tiszán túli" parlamenti ellenzék. Kisebb politikai formációk ugyan részt vettek a konzultációkon a szociáldemokrata irányzat képviseletében, de vannak, akik az MSZP bevonására is törekednek. Tárgyalások kezdődtek Vona Gábor pártjának integrálásáról is.

„Ez nem egy Tisza-ellenes akció, hanem egy rendszerváltó kezdeményezés” - hangsúlyozta Szalma Botond a Népszavának, aki a Márki-Zay Péter által vezetett Mindenki Magyarországa Néppárt alelnökeként gyakran részt vesz a megbeszéléseken. Szerinte még csak az út elején járnak egy hosszú és összetett folyamatban, és a jövőbeni egyeztetések során arra törekednek, hogy megtalálják a legoptimálisabb módját annak, hogyan támogathatják az Orbán-rendszer lebontását. Botond kifejtette, hogy személy szerint nem ragaszkodik ahhoz az elképzeléshez, hogy a szóban forgó pártok mellett az MSZP-t is bevonják a diskurzusba.

Related posts