Verstappen véleménye a hűtőmellényről: "Nevetséges, egy kis izzadás teljesen elfogadható." | 24.


A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen kifejtette véleményét a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által a hétvégi Forma-1-es Szingapúri Nagydíjra javasolt hűtőmellény kapcsán, és szerinte az ötlet teljesen abszurd – számolt be róla az MTI.

A FIA csütörtökön bejelentette, hogy a kánikula és a magas páratartalom miatt, először a történelem során a 2023-as Katari Nagydíj után bevezetett hőségriadót fogja alkalmazni. Ennek következtében a versenyzők hűtőmellényt viselhetnek, amihez a szükséges berendezést is el kell helyezniük az autóikban. Emellett a versenyautók minimális tömegét öt kilogrammal, 805 kilogrammra emelték.

Ez teljesen abszurd! Verseny alatt biztosan nem fogom felvenni a mellényt. Egy kis izzadás még belefér, de az a mellény 15-20 perc alatt olyan forró lesz, hogy onnantól kezdve már semmit sem ér.

- Felháborodott a Red Bull holland pilótája.

Verstappen arra is értetlenül reagált, hogy a következő szezontól kötelező lesz viselni ilyen esetekben a hűtőmellényt.

Mindenkinek fontos, hogy figyeljen a saját egészségére, hiszen ez egyéni felelősségünk.

„Nagyon elégedett vagyok a szombati főpróbámmal” – osztotta meg véleményét a 28 éves pilóta, aki a Szingapúri Nagydíj harmadik szabadedzésén a leggyorsabb időt futotta. A második helyen a világbajnoki pontversenyt vezető ausztrál, Oscar Piastri (McLaren) végzett, aki az előző gyakorlást megnyerte, míg a brit George Russell (Mercedes) a harmadik pozícióban zárta a tréninget.

Related posts